ONLINE - HIBRID - OSZTÁLYTEREM
Közzétéve:
Frissítve:
Workshop a különböző oktatási környezetben zajló, digitális eszközökkel támogatott tanulásszervezés tanulságairól
2021. október 21-22., délután 4-től 7-ig. Kávéval, büfé vacsorával!
Az elmúlt több mint másfél év egyik pedagógiai tapasztalata, hogy tanárként szinte bármilyen kombinációban képesnek kell lennünk az oktatásra:
- A fél csoport online, a másik fele az iskolában.
- Szinkron munka, aszinkron munka.
- A tanár otthon, az osztály az iskolában, vagy épp fordítva.
- Van-e egyetlen recept ennek a rengeteg különböző opciónak a működtetésére?
- Mit tehet egy tanár ilyen speciális helyzetekben?
- Hogyan támogathatják mégis a digitális eszközök az oktatást, hiszen a gyermekeket érdeklik, motiválják ezek az eszközök?
- Mik azok, amiket mindenképpen szem előtt érdemes tartanunk, ha digitális eszközökkel dolgozunk akár tantermi, akár online, akár hibrid oktatási környezetben?
A workshop arra keresi a válaszokat, hogy ebben a helyzetben hogyan menedzseljük a tudásátadást, tudásépítést osztálytermünkben vagy akár otthon. A workshopon számba vesszük a különböző tanulói és tanári tevékenységeket és megvizsgáljuk hogyan is működik/működhet-e jól a különböző oktatási környezetekben. Közösen gondolkodunk és ötleteket adunk egymásnak a technológiai megoldásokra és a különböző tanítási és tanulási tevékenységek (frontális tanítás, csoportmunka, projekt, számonkérés, értékelés, önálló munka stb.) alternatív megoldására.
A résztvevők csoportokban dolgoznak, jó gyakorlatokat gyűjtenek és megismerik a lehetséges buktatókat is.
Érintett témák:
A hatékony együttműködés technikai feltételei,
Tippek a megtört közösségi érzés helyreállításához online és offline,
Kommunikáció fenntartása az LMS-eken belül és kívül - akkor is, amikor visszatértünk az osztálytermi oktatásra, de tudjuk, bármikor online-ba kényszerülhetünk újra,
Innovatív eszközök szinkron és aszinkron együttműködéshez,
A tanári együttműködés online és offline.
Kiket várunk?
Olyan pedagógusok jelentkezését várjuk, akik felismerték, hogy a kényszerű online oktatásban megismert technikai megoldások az osztálytermi munka során is alkalmazhatók, amennyiben segítik a gyermekek motiválását, együttműködését, készségeik hatékony fejlesztését, akik egyrészről tökéletesítenék digitális kompetenciáikat, másrészről szívesen megosztják tapasztalataikat, jó gyakorlataikat a kollégáikkal.
A képzés menete:
Két képzési nap, minden nap 3x60 perc közös munka: Kialakítjuk a csoportokat, és közösen dolgozunk a megoldásokon. A csoportok bemutatják modelljeiket, artikulálják pedagógiai megfontolásaikat, és bemutatják ötleteiket, jó gyakorlataikat.
JELENTKEZÉSI ŰRLAP: https://forms.gle/8xf4iMsd4gWpjamv5
Résztvevők száma: 16 fő
Trénerek: Váczi Dorka, Galambos Attila #újpedagógia, Budapest (https://ujpedagogia.hu/)