Oktatásfejlesztés

Ethikas

A migráns vállalkozói tevékenység a fogadó társadalmak számára előnyös helyzetet kínálhat, mivel jövedelmet biztosít a migráns vállalkozók számára, és hozzájárul a tudásátadáshoz, az innovativitáshoz és a gazdasági növekedéshez a fogadó gazdaságban. A tanulmányok azonban azt mutatják, hogy a migráns vállalkozói tevékenység elsősorban férfidominanciájú (Brieger és Gielnik, 2020). A szociális és fenntartható vállalkozói szellem előmozdítását célzó tervezési gondolkodásmód támogatásával az ETHIKAS projekt a migráns nőket olyan készségekkel, tudással és gondolkodásmóddal ruházza fel, amelyek szükségesek egy olyan rendszer kiépítéséhez, amely egyaránt működik: a társadalom, a gazdaság és a környezet számára.

Az ETHIKAS konzorcium célja, hogy új felnőttképzési lehetőségeket tervezzen és teszteljen, különösen az alacsony szintű készségekkel, ismeretekkel és kompetenciákkal rendelkező felnőtt migráns nők számára. Az új továbbképzési lehetőségek megteremtésének lehetővé kell tennie a felnőtt migráns nők számára, hogy fejlesszék kulcskompetenciáikat és magasabb képesítések felé haladjanak.

A megközelítést egy olyan vegyes tanulási központba ) blended learning hub) ágyazzák, amely a szükséges tanácsadást is szolgáltatásként, mentorált nőkön keresztül valósítja meg, hogy biztosítsa számukra a releváns tanuláshoz való hozzáférést egész életük során, javítva a készségek azonosítását és szűrését, a megfelelő tanulási ajánlatok kialakítását, valamint hatékony felkeresési, tanácsadási és motivációs stratégiák kidolgozását.

Az ETHIKAS keretrendszer a tervezői gondolkodás (design thinking) módszertanán alapul és a projekt céljai pedig:

  • A migráns nők társadalmi vállalkozóvá válásának elősegítését célzó e-könyv kidolgozása.
  • A társadalmi vállalkozói tevékenységet segítő, a tervezési gondolkodáson alapuló, a társadalmi vállalkozói tevékenységet segítő OER-eszközkészlet létrehozása.
  • Learning Hub létrehozása a projekt ismertségének növelését célzó OER anyagok letöltésére.
 
A célkitőzések megvalosításán nyolc európai szervezet dolgozik együtt a projekten 30 hónapon keresztül, 2022.május 31-től 2024. december 1.-ig.

A projekt időtartama: május 31. 2022. és 2024. december 1.
Pénzügyi támogatás: Európai Bizottság, Erasmus+ program
A projekt honlapja: https://www.ethikas.eu/
Erasmus logo
A projekteket az Európai Bizottság támogatja. A weboldal annak minden tartalmával kizárólag a szerző véleményét tükrözi, és az Európai Bizottság nem vonható felelősségre az itt található információk bárminemű felhasználása esetén.
cookieA sütik segítenek szolgáltatásaink biztosításában.